دیدار با بزرگان شیعه و اهل سنت از اهداف سفرهای استانی کاروان تقریب است
49 بازدید
موضوع: ادیان و مذاهب
مصاحبه کننده : خبرنگار شبستان
محل مصاحبه : بندرعباس
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : خبرگزاری شبستان
تعداد شرکت کننده : 0

دیدار با بزرگان شیعه و اهل سنت از اهداف سفرهای استانی کاروان تقریب است
خبرگزاری شبستان: دبیر علمی دفتر تقریب دانشگاه ادیان و مذاهب کشور، دیدار با بزرگان شیعه و اهل سنت را از اهداف سفرهای استانی کاروان تقریب دانست و گفت: سفر به استان های سنی نشین کشور یکی از برنامه های تقریبی دفتر تقریب دانشگاه ادیان و مذاهب است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجید شاکر سلماسی، دبیر علمی دفتر تقریب دانشگاه ادیان و مذاهب کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بندرعباس، سردادن ندای وحدت، تقریب، همدلی و همگرایی مذاهب اسلامی را از مهمترین اهداف این سفر ذکر و عنوان کرد: در جریان این سفرها به دیدار بزرگان شیعه و اهل سنت به عنوان علمای اسلام می رویم و هیچ گاه شیعه و سنی را جدا از هم نمی دانیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب در محیط دانشگاه تنها به صورت تئوری با مذاهب فقهی و کلامی آشنا می شوند، افزود: آشنایی نزدیک با مذاهب، علما و اندیشمندان اسلامی یکی دیگر از اهداف سفر کاروان سفیران تقریب است.

دکتر شاکر سلماسی با بیان اینکه کاروان سفیران تقریب تا کنون به استان های آذربایجان غربی و کردستان سفر کرده است، تصریح کرد: سفر به هرمزگان که سومین سفر این کاروان می باشد، دارای اهمیت ویژه ای است.

 وی ادامه داد: مصادف شدن این سفر با هتک حرمت روزنامه فرانسوی نسبت به ساحت نبی مکرم اسلام(ص) و مدت زمان سفر از ویژگی های بارز آن نسبت به دو سفر گذشته است.

دبیر علمی دفتر تقریب دانشگاه ادیان و مذاهب کشور گفت: اعضای کاروان در آغاز سفر به هرمزگان، به کمپین بین المللی «من عاشق محمد هستم»، پیوستند.

حجت الاسلام و المسلمین شاکر سلماسی افزود: کاروان سفیران تقریب با این حرکت، ضمن اظهار ارادت به ساحت رسول خدا، از این توهین و جسارت دشمنان اسلام اعلام برائت کرد.

وی با بیان اینکه مبنای تقریب مذاهب و وحدت اسلامی، قرآن و سنت رسول خدا و سیره امامان معصوم است، بیان کرد: تقریب بدین معناست که بر مشترکات اسلامی که بیش از اختلافات است تکیه شود و با حفظ ادب عقلانی و اسلامی مقدسات و ارزش های مذاهب دیگر محترم شمرده شود ضمن این که هر شخص به ارزش های مذهبی خود پایبند باشد.

شاکر سلماسی اظهار کرد: دفتر تقریب دانشگاه ادیان با ایمان و باور قلبی به تقریب مذاهب اسلامی و وحدت مسلمانان از همه توان خود برای پیشبرد آرمان قرآن که همان امت واحد اسلام است استفاده می کند.

 پایان پیام/